KAZACHSTAN

Poznaj Kazachstan

Ponad 25 lat temu Kazachstan był częścią związku radzieckiego. Do dnia dzisiejszego ta spuścizna jest doskonale widoczna i namacalna. Wyprawa offroad to jedyny sposób, żeby odkryć prawdziwe oblicze tego kraju; poznać kulturę i przyrodę. Początek naszej wyprawy to przejście graniczne Terespol z Białorusią, po czym ruszamy w kierunku Moskwy.

Przejazd przez Rosje i krótki pobyt w Moskwie to dobry wstęp do naszej wyprawy. W szczególności dla osób, które będą tam po raz pierwszy. Zajmie nam to około 2 dni. Do pokonania mamy 2100km od granicy z Polską, więc będzie sporo czasu żeby przyjrzeć się życiu Rosjan na prowincji i zasmakować lokalnej kuchni.

Kazachstan rozciąga się na odcinku aż 2800km. Przed nami sporo trasy do pokonania. Żeby zobaczyć najpiękniejsze miejsca będziemy musieli udać się na południowo- wschodni kraniec, pod granicę z Chinami.

Zaczniemy od południowo-zachodniej części gdzie znajduje się morze Aralskei a właściwie to, co z niego pozostało. Sąsiaduje ono od wschodu z pustynią Kyzył-kum, a od południa z pustynią Kara-kum. Zbiornik zasilają dwie rzeki: Syr-daria i Amu-daria.
Jest to doskonały teren żeby sprawdzić nasze umiejętności i auto w jeździe przez tereny pustynne.

Następnym punktem na naszej mapie będzie słynny na cały świat kosmodrom Bajkonur. Jest to najstarszy i największy tego typu obiekt na świecie. Spędzimy tam cały dzień, po czym wyruszymy w dalsza drogę na południowy-wschód kraju do byłej stolicy – Almata. Przez dwa dni pokonamy 1500km.

Następne 4 dni przeznaczymy na zwiedzanie Almaty, kanionu Szaryńskiego i Parku Narodowego Ałtyn Emel. Kolejne dni to droga powrotna i kolejne atrakcje . Wyjazd planowany jest na 3 do 4 tygodni a trasa, która pokonamy mierzy 12.000 kilometrów.

Dokładny opis trasy i szczegóły wyjazdu podamy pod koniec kwietnia po uzgodnieniu szczegółów z uczestnikami.

 

POCZĄTEK: MOSKWA GRUPA AUT: 2 MIN, MAX 4
KONIEC: MOSKWA KRAJE: ROSJA,KAZACHSTAN
CZAS TRWANIA: MIN 21 DNI DŁUGOŚĆ TRASY: 12000KM
WYJAZD Z POLSKI Sierpień 2017 START W KAZACHSTANIE 08/08/2017

Koszt wyprawy:

  • jako pasażer 3200zł
  • własnym autem 1500zł
  • wypożyczonym autem 8500zł

Atrakcje

  • morze aralskei
  • pustynią Kyzył-kum
  • kosmodrom Bajkonur
  • kanionu Szaryński
  • Park Narodowy Ałtyn Emel.

1 2

PODSUMOWANIE
Opłata rejestracyjna

Wpis na listę należy potwierdzić na miesiąc przed wyjazdem opłatą rejestracyjną w wysokości 1000 PLN. Opłata podlega zwrotowi w razie odwołania wyjazdu.

Opłata za udział

Osoba jadąca w aucie 3200 PLN, osoby jadące własnym samochodem (bez znaczenia ilość osób) opłata stała 1500 PLN, wynajęcie samochodu od nas (max. 4 osoby ) to koszt 8500 PLN.

Opłata obejmuje

Opiekę przewodnika na całej trasie, przejazd wytyczoną wcześniej i dobrze przygotowaną trasą, pomoc w razie awarii auta, organizację miejsc noclegowych i atrakcje podczas całego wyjazdu.

Opłata nie obejmuje

Wyżywienia, ubezpieczenia, zakwaterowania i paliwa.

Samochód i wymagania

Jeżeli jedziecie Własnym autem bardzo ważna jest zielona karta  międzynarodowe praw jazdy i komplet dokumentów auta. sprawne auto z napedem 4×4 , reduktorem, dodatkowo CB i opony, najlepiej AT.

Długość trasy

Cała trasa to około 12000 km,  w tym około 1200 km przez  białorus  3200km przez Rosję

i okuło 7000km przez Kazachstan

Noclegi

Śpimy na dziko  w wyjątkowych sytuacjach  camping lub hotel

Co zabrać w trasę

Podstawowy ekwipunek kempingowy (namiot i śpiwór) i niezbędny sprzęt do przygotowania posiłków (głównie śniadań i kolacji).

Waluty i wizy
Copyright © 2016 Expand Online