IRLANDIA

IRLANDIA – KRAINA CELTÓW

Ostatnie kilka lat spędziliśmy zajmując się organizowaniem wypraw po Irlandii.

Jest to piękna zielona wyspa, z dużym kontrastem pomiędzy zielonymi równinami w środkowej części kraju, a pięknymi górami i poszarpanym wybrzeżem od strony Atlantyku.

W Irlandii znajduje się wiele niesamowitych i wartych odwiedzenia miejsc, które zapadną Wam na długo w pamięć.

Panuje tam dość nieprzewidywalny klimat. Z tego powodu wszystkie noclegi zaplanowane są w hotelach i prywatnych pensjonatach B&B.

Wyprawa jest dostosowana do Was. W zależności od Waszego czasu i tego co chcecie zobaczyć, wypad może trwać od 6 do 10 dni.

Najlepszy termin wyjazdu to okres między majem a wrześniem. Niestety to nie gwarantuje dobrej pogody
Główne atrakcje zaczynając od północy kraju
Giants Casway ( grobla gigantów) – jedyne tego typu zjawisko na świecie. Wygląda jak potężny chodnik z trelinki wynurzający się z oceanu.
Dalej na południe odwiedzimy hrabstwo Donegal i Sligo słynące z największych fal dla surferów.
W środkowej części kraju, na zachodzie zobaczymy hrabstwa Mayo i Galway. Tutaj będzie najwięcej atrakcji.
Przez kolejnych kilka dni naszą bazą wypadową będzie miasteczko Westport. Jest to jedno z najlepiej znanych miasteczek w Irlandii. Miejscowość słynie ze swoich pubów. Jest ich tam aż 60. Według gazety Irish Independent, Westport zostało uznane za najlepsze miejsce do zamieszkania w Irlandii.
Będzie można wejść na górę św. Patryka. Jest to dla Irlandczyków święte miejsce, w którym schodzą się pielgrzymki. Z góry roztacza się widok na ocean i zatokę Clew Bay z 365 wyspami. Z drugiej strony można podziwiać Park Narodowy Connemara. Jedna z głównych atrakcji turystycznych jest wyspa Achill z przepięknymi klifami i plażami, wraz z otaczającymi ją górami i parkiem Ballycroy. Przy dobrej pogodzie w czerwcu na wyspie, dzień trwa nawet do północy.
Kolejne atrakcje to przejechanie drogi śmierci przez piękną dolinę Delphi, aż do Parku Narodowego Connemara i pięknych, piaszczystych plaż nad Atlantykiem.
Dalej na południe zwiedzimy Galway i klify Moheru, które są najwyższe w europie.
Później udamy się do hrabstwa Kerry. Następnie na najwyższy szczyt kraju i przepiękny półwysep Dingle, z bardzo dramatycznie poszarpaną linią brzegową i najdalej wysuniętym punktem na zachód w europie.

Podczas całej wyprawy poruszać się będziemy głównie po drogach utwardzonych, z wyjątkiem kilku miejsc, gdzie jest to niemożliwe.
Drogi ziemne i szutrowe nie występują tam ze względu na podłoże, które jest skalne albo bagniste, a większość terenów, gdzie można by było wjechać to tereny prywatne i pastwiska.
Mimo tego znamy kilka tras, przez które można przejechać. Jeśli będą sprzyjały nam przypływy oceaniczne, uda się wjechać na kilka plaż.

Koszty wyprawy zależą od długości pobytu. Noclegi na przykład to wydatek rzędu 35-55 € za osobę. Śniadania zazwyczaj wliczone są w cenę noclegu.
Dodatkowe obiado-kolacje to wydatek ok 20 € dziennie.
W Irlandii nie ma biletów wstępu do Parków Narodowych.
Koszt przelotów nie jest dokładnie określony, gdyż zależy od terminu wyjazdu. Cena waha się w granicach od 150 do 800 zł.
Najtańsze linie lotnicze to RyanAir, Wiz Air, lub Aer Lingus. Narodowe linie irlandzkie są dużo wygodniejsze i nie zawsze dużo droższe.
Dodatkowe koszty znajdują się poniżej

GRUPA: MIN 10 KRAJE: Irlandia
CZAS TRWANIA: 5-10 dni DŁUGOŚĆ TRASY: 700KM

Koszt wyprawy:

  • jako pasażer 2500zł
  • wypożyczonym autem 6000zł

Na ten wyjazd możecie jechać z nami w naszym aucie lub dołączyć własnym autem terenowym które posiada sprawny napęd 4×4 i reduktor, istnieje też możliwość wypożyczenia auta 4×4

Noce będziemy spędzać na kempingach pod namiotami i w hotelach Do tej pierwszej formy przydadzą się przystosowane do tego samochody lub zwykły namiot Czekają nas noclegi na plażach i z widokiem na góry . Mimo klasycznie off-roadowego klimatu, mamy coś dla wygodnych uczestników. Dwie lub trzy noce spędzimy w hotelu.

Atrakcje

  • Wejście na górę św Patryka
  • Odwiedzenie starożytnych miejscowości na wyspie Achill
  • Odwiedzanie miejsc związanych z kulturą celtycką
  • Połów ryb na Oceanie (w zależności od pogody)

Copyright © 2016 Expand Online