ALBANIA

Poznaj Albanię

Położona w południowej Europie Albania to chyba ostatni, prawdziwie dziewiczy zakątek Europy, niezdeptany przez turystów i niezabudowany tysiącem hoteli. Poza wspaniałymi piaszczystymi plażami, jego bogactwo stanowią liczne zabytki, i przepiękne krajobrazy.

Wyprawa do Albanii to świetna okazja do zapoznania się z turystyką offroadową.

Jest to tez świetny sposób na poznawanie świata z innej perspektywy. Trasy, po których będziemy się poruszać zostały wyznaczone przez nas podczas poprzednich wypraw. Duża cześć trasy to drogi szutrowe.

Na ten wyjazd możecie jechać z nami w naszym aucie lub dołączyć własnym autem terenowym, które posiada sprawny napęd 4×4 i reduktor. Istnieje też możliwość wypożyczenia auta 4×4.

POCZĄTEK: Podgorica GRUPA AUT: 3 MIN, MAX 6
KONIEC: Vlora KRAJE: Albania
CZAS TRWANIA: 8 dni DŁUGOŚĆ TRASY: 1200KM
WYJAZD Z POLSKI 1 kwietnia 2017 START W PODGORICY 2 kwietnia 2017

Koszt wyprawy:

  • jako pasażer 2200zł
  • własnym autem 1500zł
  • wypożyczonym autem 4000zł

Atrakcje

  • Kąpiele w morzu
  • Wspinaczka skałkowa
  • Zwiedzanie Shkoder i Durres
  • Wycieczka w „Góry Przeklęte”

OPIS WYCIECZKI DZIEŃ PO DNIU

Naszą wyprawę zaczniemy w stolicy Czarnogóry, Podgoricy, na parkingu hotelu Keto.

Z samego rana, między godziną 8 a 10, po krótkim zapoznaniu z zasadami panującymi na naszych wyprawach i omówieniu szczegółów trasy, udamy się w stronę przejścia granicznego, które otworzy nam furtkę do Albanii. Zajmie nam to nieco ponad pół godziny.

Następnie ruszymy do pierwszego naszego przystanku, miasta Shkoder. Po krótkim odpoczynku i posiłku wyruszymy w pobliskie góry, aby zasmakować troszkę off-road’u.

Pierwszy dzień naszego wypadu zakończymy nocując w hotelu.

Z samego rana udamy się w stronę osady Theth. Jest to jedna z najbardziej odosobnionych osad w europie i jest miejscem wartym odwiedzenia. Pokonanie tej trasy zajmie nam około 4 godzin. Resztę dnia spędzimy na szlakach górskich narodowego parku w Theth. Noc spędzimy na kempingu.

Z samego rana wyruszymy z osady, drogą przez park Maranai. Będzie to znacznie trudniejsza do pokonania trasa i zajmie nam to około 6 godzin, wliczając w to przerwy. Popołudnie spędzimy relaksując się na plaży, noc spędzimy w hotelu.

Wyruszymy w góry na wschodzie Albanii. Chcemy Wam pokazać czym jest prawdziwy offroad, w ciekawy sposób. Będziemy mieli do pokonania aż 200 kilometrów po bezludnym terenie . Krajobraz Albanii w tamtym miejscu jest przepiękny i wywoła zachwyca nawet najbardziej wymagających uczestników. Będziemy poruszać się głównie drogami szutrowymi. Noc 4 dnia spędzimy w terenie. Kolejną w Durres, w przytulnym hoteliku.

Następne dwa dni spędzimy podróżując przez centralną część kraju i parku krajobrazowego Kombetar Mali i Tommorit. Noce spędzimy w pobliżu miasteczka Berat i w hotelu we Vlore. Albański klimat bardzo sprzyja nocom spędzanym pod gołym niebem.

Ostatni dzień naszej wycieczki spędzimy odpoczywając. Będzie można pozwiedzać przepiękne miasteczko Vlore i eksplorować pobliskie plaże. Wieczorem zjemy wspólną kolację i zakończymy naszą wycieczkę.

PODSUMOWANIE
Opłata rejestracyjna

Wpis na listę należy potwierdzić na miesiąc przed wyjazdem opłatą rejestracyjną w wysokości 500 PLN. Opłata podlega zwrotowi w razie odwołania wyjazdu.

Opłata za udział

Osoba jadąca w aucie 2200 PLN, osoby jadące własnym samochodem (bez znaczenia ilość osób) opłata stała 1500 PLN, wynajęcie samochodu od nas (max. 5 osób) to koszt 4000 PLN.

Opłata obejmuje

Opiekę przewodnika na całej trasie, przejazd wytyczoną wcześniej i dobrze przygotowaną trasą, pomoc w razie awarii auta, organizację miejsc noclegowych i atrakcje podczas całego wyjazdu.

Opłata nie obejmuje

Wyżywienia, zakwaterowania i paliwa.

Samochód i wymagania

Jeżeli jedziecie do Czarnogóry pożyczonym samochodem bardzo ważna jest zielona karta i komplet dokumentów auta. Potrzebna jest pisemna zgoda właściciela pojazdu a także sprawne auto z napędem 4×4 i reduktorem, dodatkowo CB i opony, najlepiej AT.

Długość trasy

Cała trasa to około 1400 km, plus dojazd na miejsce i powrót dla osób jadących własnym autem lub wypożyczonym.

Noclegi

Śpimy na kempingach, w wyjątkowych sytuacjach na dziko i co drugą/trzecią noc w hotelu.

Co zabrać w trasę

Podstawowy ekwipunek kempingowy (namiot i śpiwór) i niezbędny sprzęt do przygotowania posiłków (głównie śniadań i kolacji).

Waluty i wizy

Najlepiej zabrać ze sobą EUR (euro) i wymienić je na miejscu na ALL (lek), czyli albańską walutę. Nie ma problemu z bankomatami. Wizy nie są wymagane.

Copyright © 2016 Expand Online